Już po raz kolejny Fundacja Ekspert – Kujawy wsparła Wojewódzki Profilaktyczny Festiwal Teatralny „poPaTrz”.

28 września 2015

W piątek 25 września w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu odbył się VII Wojewódzki Profilaktyczny Festiwal Teatralny “poPaTrz”. Honorowy patronat objął Starosta Inowrocławski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Impresariat Programu Profilaktyka a Ty przy Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Festiwal zorganizowało Starostwo Powiatowe, II LO im. M.Konopnickiej w Inowrocławiu, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, już po raz siódmy. Partnerami realizacji byli: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Jednostka Wojskowa 1523, Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu, Ośrodek Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Fundacja Ekspert Kujawy. Koordynatorką przedsięwzięcia po raz kolejny była Pani Danuta Łazur.

Celem festiwalowego przedsięwzięcia jest propagowanie życia bez uzależnień oraz zwrócenie uwagi na potrzebę patrzenia na rzeczywistość i zagrożenia jakie nas otaczają. Młodzież gimnazjalna przestrzega ze sceny innych młodych ludzi, aby wystrzegali się niebezpiecznych sytuacji. Program PaT i Festiwal funkcjonują pod szyldem „Razem bezpieczniej”. Hasło to mówi, że razem jest bezpieczniej, ponieważ wspólnymi siłami możemy zdziałać rzeczy wielkie.

Fundacja Ekspert – Kujawy ufundowała upominki dla jednej z grup uczestniczących w festiwalu oraz 2 nagrody główne, które powędrowały do zwyciężczyń w kategorii „Reżyseria”.

Warto wspomnieć, że Grand Prix wygrała grupa teatralna “Zakręt” z Kruszwicy za spektakl “Śliczna”.

Załączamy kilka zdjęć z festiwalu (źródło: www.inowroclaw.info, www.inianie.pl, www.ki24.info)

Festiwal popatrz1

Festiwal popatrz2