LOWE – Fundacja Ekspert – Kujawy jako placówka kształcenia ustawicznego

2 marca 2023

W minioną środę, tj.  01.03.2023r. w Fundacji Ekspert – Kujawy odbyło
się spotkanie pod hasłem: „Aktywizujemy się z LOWE”.

Podczas spotkania  omówiono przede wszystkim czym są Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji (LOWE), jaka jest ich misja, cele, zakres działalności oraz przede wszystkim do kogo skierowana jest ich oferta.

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji to miejsce działające przy szkole lub placówce kształcenia ustawicznego.  Misją LOWE jest zwiększenie dostępu osób dorosłych do różnych form uczenia się przez całe życie.  Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji jest odpowiedzią na potrzeby edukacyjne oraz
społeczno – kulturowe osób dorosłych w danej społeczności lokalnej.  Celem LOWE jest  diagnozowanie potrzeb i problemów osób dorosłych
oraz prowadzenie działań na rzecz ich aktywizacji edukacyjnej.

Spotkanie miało na celu poruszenie kwestii tego, w jaki sposób Fundacja Ekspert – Kujawy jako Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji może sprostać oczekiwaniom edukacyjnym mieszkańców Inowrocławia oraz okolic. Skupiono się na tym jakie potrzeby i oczekiwania edukacyjno- zawodowe ma społeczność lokalna oraz w jaki sposób Fundacja może wykorzystać swój potencjał oraz doświadczenie aby mieszkańcom Inowrocławia żyło się lepiej pod kątem edukacyjno – zawodowym.

Aby lepiej poznać potrzeby oraz oczekiwania edukacyjno – zawodowe lokalnej społeczności powstała ankieta, którą mogą Państwo wypełnić klikając
w poniższy link: