Perspektywy dla rolników

17 września 2007

Zapraszamy na szkolenia dla rolników

Już 20 września rozpoczną się 2 cykle szkoleń dla rolników zatytułowane: Nowoczesny sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej. Natomiast od 1 października rolnicy będą mogli uczestniczyć w szkoleniach: Florystyka i Wizaż i zdobienie paznokci.

Osoby, które nie potrafią obsługiwać komputera, zapraszamy do zdobywania wiedzy z zakresu obsługi komputera i Internetu podczas szkolenia Nowoczesny sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej. Dodatkowym plusem tych szkoleń jest uzupełnienie wiedzy o obsługę kas fiskalnych (Fundacja posiada swoje kasy – różnego typu), na których można szlifować swoje umiejętności. Ponadto w planie nauczania znalazły się zagadnienia z zakresu marketingu, Public Relations, technik sprzedaży oraz przepisów BHP. Szkolenie to przygotowuje do podjęcia pracy w handlu, miedzy innymi w sklepach i hurtowniach.

Kolejne szkolenie – Florystyka – skierowane jest do osób chcących zdobyć wiedzę z zakresu układania kompozycji kwiatowych oraz dekoracji wnętrz, a w przyszłości chcą pracować m.in. w kwiaciarniach, ogrodach i plantacjach kwiatów i krzewów.

Trzecie szkolenie, do którego przeprowadzamy obecnie rekrutację, to Wizaż i zdobienie paznokci. W tym przypadku osoby biorące udział w szkoleniach zdobędą wiedzę z zakresu usług kosmetycznych, zostaną zaznajomieni z wiedzą potrzebną do podjęcia pracy w salonach odnowy biologicznej i zakładach kosmetyczno-fryzjerskich.

Wszystkie szkolenia mają charakter praktyczny odbywają się w 8-osobowych grupach, a dzięki temu uczestnicy mają większy komfort nauki. Jak podkreśla Jolanta Woźnica, wszystkie szkolenia, są bezpłatne, uczestnikom zwracane są koszty dojazdu na szkolenie z miejsca zamieszkania, wypłacany jest dodatek szkoleniowy, a osobom sprawującym opiekę nad dzieckiem do 7 lat wypłacony zostanie dodatek, mający zrekompensować czas nieobecności przy dziecku.

Cała oferta szkoleniowa to autorskie programy nauczania skierowane do osób dorosłych, cechujące się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdej osoby biorącej udział w szkoleniu. Dodatkowo osoby biorące udział w projekcie zostaną objęte pomocą w poszukiwaniu pracy przez Kujawskie Biuro Karier. Szkolenia skierowane są do tych, którzy nie są zarejestrowani w Powiatowych Urzędach Pracy, a więc tym samym nie mogą korzystać z oferty szkoleniowej tych urzędów. Cały projekt skierowany jest do trzech grup:
– osób, które samodzielnie lub jako współmałżonkowie prowadzą gospodarstwa rolne – i chcą obok tej działalności podjąć pracę poza gospodarstwem,
– dzieci pochodzących z takich gospodarstw (uczące się lub studiujące zaocznie) pod warunkiem że są domownikami w takich gospodarstwach (nie są zarejestrowani w Powiatowych Urzędach Pracy),
– osób, które pracują zawodowo w gospodarstwach rolnych (np. w byłych PGR) i chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Fundacji pod nr tel. 052 3576215 oraz via e-mail: fundacja@ekspert-kujawy.pl