Podsumowanie działań Klubu Integracji Społecznej w roku 2008

5 stycznia 2009

Fundacja Ekspert – Kujawy zakończyła realizacje działań Klubu Integracji Społecznej dla Ośrodków Pomocy Społecznej w roku 2008.

Minęło ponad pół roku, odkąd Klub Integracji Społecznej, działający przy Fundacji Ekspert – Kujawy, rozpoczął współpracę z 12 Ośrodkami Pomocy Społecznej, w  związku z realizacją Projektów systemowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Poddziałanie 7.1.1 „Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji społecznej przez ośrodki pomocy społecznej”. Fundacja podjęła się realizacji działań w ramach KIS dla następujących ośrodków:

• M – GOPS W Kruszwicy;
  • M – GOPSD W Strzelnie;
  • GOPS w Dąbrowie Biskupiej;
  • OPS w Pakości;
  • M – GOPS w Gniewkowie;
  • MOPS w Inowrocławiu;
  • GOPS w Jeziorach Wielkich;
  • GOPS w Inowrocławiu;
  • GOPS w Rojewie;
  • GOPS w Złotnikach Kujawskich;
  • M – GOPS w Janikowie;
  • GOPS w Dąbrowie.

W ramach KIS, w okresie od maja do grudnia 2008 roku, Fundacja zrealizowała następujące działania:

• Warsztaty aktywizacji społecznej
  • Warsztaty doradztwa zawodowego
  • Warsztaty kreowania wizerunku
  • Warsztaty poradnictwa prawnego
  • Rozmowa z doradcą zawodowym
  • Rozmowa z pośrednikiem pracy
  • Grupy wsparcia
  • Szkolenia zawodowe (m. in. Spawacz, Podstawy obsługi komputera, Florystyka, Obsługa kas fiskalnych, Wizaż ze zdobieniem paznokci, Gastronomia).

Z dumą możemy stwierdzić, iż ponad 200 osób skorzystało ze wsparcia oferowanego przez naszą Fundację. Owocem naszej ciężkiej pracy są pozytywne opinie uczestników, widoczne zmiany w ich postawach, wskazujące na większą aktywność, zaangażowanie i pewność siebie. Na naszych oczach dochodziło niejednokrotnie do całkowitych przemian, a dzięki długotrwałości działań narodziły się przyjaźnie. Jednak, co najważniejsze, pozytywnymi rezultatami naszych działań są informacje o podjęciu przez naszych poddopiecznych zatrudnień oraz stawianie pierwszych kroków w kierunku otwarcia własnej działalności gospodarczej, co jest jednym z najważniejszych założeń Klubu Integracji Społecznej.

Ze swojej strony pragniemy podziękować wszystkim Ośrodkom Pomocy Społecznej, a w szczególności Kierownictwu poszczególnych ośrodków oraz Zespołom Projektowym, dzięki  którym współpraca i wymiana informacji układała się tak pomyslnie.
Szczególne podziekowania i słowa uznania składamy na ręce uczestników za ich wytrwałość w dązeniu do celu oraz wszelkie miłe słowa, jakie usłyszeliśmy z Państwa strony. Życzymy, aby rok 2009 przyniósł Państwu same sukcesy, zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym!