12 września 2012

Projekt realizowany jest od 1 września 2012r. do 30 kwietnia 2015roku.
Celem głownym projektu jest wydłużenie wieku aktywności zawodowej osób po chorobie nowotworowej, poprzez opracowanie, przetestowanie i wdrożenie modelu działań Klubów Amazonki na grupie 96 osób po chorobie nowotworowej z woj. wielkopolskiego, do  końca 2014 r.

Cele szczegółowe:

• Podniesienie wiedzy na temat uwarunkowań aktywności osób p.ch. n. na terenie woj. wielkopolskiego, jako podstawy dla opracowania modelu podtrzymywania ich aktywności  zawodowej i społecznej do końca 2012 r.
  • Sprawdzenie skuteczności działań KA w zakresie aktywizacji zawodowej i wsparcia towarzyszącego osób po chorobie nowotworowej na próbie 96 osób do IV.2014 r.
  • Upowszechnienie modelu działań Klubu Amazonki aktywizujących zawodowo osoby po chorobie nowotworowej wśród 200 podmiotów na terenie Polski oraz na terenie 30 powiatów woj. wielkopolskiego do XII.2014 r

Produkty finalne::
  • Model wszechstronnego wspierania przez organizację pozarządową osób po chorobie nowotworowej w zakresie ich powrotu do aktywności zawodowej, przy towarzyszącym wsparciu  aktywizacji społecznej i rehabilitacyjnej.Zostanie on sformułowany w „Poradniku wspierania przez Klub Amazonki osób po chorobie nowotworowej”.
  • „Poradnik powrotu do aktywności zawodowej osób po chorobie nowotworowej”. Będzie to unikatowy poradnik, skierowany do osób po chorobie nowotworowej. Będzie on zawierał zarówno materiały motywujące do utrzymywania dalszej aktywności życiowej i społecznej po chorobie onkologicznej, jak i praktyczne wskazówki dotyczące możliwości korzystania z działań szkoleniowych i doradczych w ramach organizacji pozarządowych. Będzie głównie stanowił przewodnik po możliwościach i uwarunkowaniach powrotu do aktywności zawodowej.
Przedmiotem upowszechniania i włączania do polityki będzie:
  • raport prezentujący wyniki badań z zakresu problematyki aktywności społecznej i zawodowej osób po chorobie nowotworowej
  • model działania Klubów Amazonki w sferze aktywizacji zawodowej i społecznej osób z innymi schorzeniami onkologicznymi,
  • poradnik wskazujący bezpośrednim odbiorcom możliwości powrotu do aktywności zawodowej i społecznej dzięki Klubom Amazonki lub innym ngo.
 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego