Klub Integracji Społecznej

21 listopada 2007

Ostatnie miejsca na bezpłatne szkolenia z języka angielskiego i kas fiskalnych!

Od października Fundacja Ekspert-Kujawy realizuje projekt „Klub Integracji Społecznej”. Są jeszcze wolne miejsca na niektóre ze szkoleń.

Przypomnijmy, że Klub ma na celu przywrócenie do życia zawodowego i społecznego swych uczestników, poprzez szereg szkoleń i warsztatów podnoszących kwalifikacje i umiejętności. Uczestnikami Klubu mogą zostać w szczególności osoby długotrwale bezrobotne i niepełnosprawne.

W ramach projektu Fundacja zaoferowała uczestnikom udział w jednym ze szkoleń: „ABC komputera”, „Obsługa kas fiskalnych” i „Podstawowy kurs języka angielskiego”. Ponadto wszyscy uczestnicy wezmą udział w następujących warsztatach: „Aktywne formy poszukiwania pracy” i „Warsztaty prawnicze”. Zajęcia te mają na celu podniesienie umiejętności poruszania się po otwartym rynku pracy oraz podniesienie świadomości prawnej uczestników Klubu.

Wszyscy uczestnicy KIS-u będą mogli również skorzystać z pomocy Kujawskiego Biura Karier działającego przy Fundacji Ekspert-Kujawy. Przypomnijmy, że biuro karier zostało utworzone w 2004r. głównie z myślą o uczestnikach kursów oferowanych przez Fundację Ekspert-Kujawy. Głównym zadaniem biura jest pomoc w znalezieniu pracy oraz poradnictwo w zakresie poruszania się po rynku pracy, tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Zainteresowanym biuro udostępniania aktualne gazety i czasopisma, poświęcone poszukiwaniu pracy. Lata doświadczeń i obecności na rynku pozwoliły zdobyć zaufanie pracodawców, którzy chętnie korzystają z bazy danych Kujawskiego Biura Karier w poszukiwaniu nowych pracowników.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Klubie Integracji Społecznej zachęcamy do kontaktu z Fundacją pod nr tel. 052 357-62-15. Informujemy, iż są jeszcze wolne miejsca na następujące grupy szkoleniowe  –  Obsługa kas fiskalnych (2 grupy) oraz Podstawowy kurs języka angielskiego (1 grupa). Uczestnictwo w Klubie Integracji Społecznej jest bezpłatne.

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.