Uroczyste zakończenie projektu dla bezrobotnych w Inowrocławiu

1 grudnia 2009

W dniu 30 listopada 2009 roku w Inowrocławiu odbyła sie konferencja podsumowująca projekt "Nowe kwalifikacje na Kujawach i Pałukach"

Spotkanie odbyło się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Inowrocławia, Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodków Pomocy Społecznej. Ponadto, na spotkanie przybyli podwykonawcy, wykładowcy oraz przedstawiciele wielu instytucji zaprzyjaźnionych z Fundację. Spotkanie poprowadziła Dorota Rąblewska – sekretarz projektu, wprowadzając uczestników konferencji w wystąpienia prelegentów.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać Dyrektor Fundacji Panią Jolantę Woźnicę, która pełni funkcję kierownika niniejszego projektu, na temat szeroko zakrojonej działalności Fundacji Ekspert – Kujawy. Zapoznali się również z dokonaniami i osiągniętymi rezultatami projektu, które zaprezentował ewaluator Pan Michał Osowiecki. Zastępca Burmistrza Żnina, Pani Aleksandra Nowakowska, występująca w konferencji ze strony Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich ukazała znaczenie i osiągnięcia w ramach dotychczasowego partnerstwa Stowarzyszenia oraz Urzędu Miasta Żnin z Fundacją. Jako ostatni wystąpił Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu Pan Przemysław Stefański, wskazując na sposoby aktywizacji realizowane przez inowrocławki PUP, jego współpracę z organizacjami pozarządowymi, doceniając jednocześnie działania Fundacji Ekspert – Kujawy w tym zakresie.

Podczas koferencji można było podziwiać galerię zdjęć z projektu oraz prace wykonane przez uczestniczki szkolenia florystycznego zaprezentowane na pięknie zaaranżowanym stole (aranżację przygotowała Pani Monika Liszka – Tyczkowska – wykładowca w niniejszym szkoleniu, włąścicielka kwiaciarni PASSION w Kruszwicy). Była również możliwość wymiany wrażeń i doświadczeń na temat kończącego się projektu, podczas przerwy kawowej, zaś na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Obsługę cateringową zapewniła Restauracja AKTO – MIRANA z Inowrocławia.

Zapraszamy do galerii zdjęć z projektu!