Ruszyły zajęcia teatralne dla seniorów!

1 kwietnia 2020

Za nami pierwsze zajęcia w ramach projektu „Warsztaty teatralno – artystyczne z aktorem Dawidem Kartaszewiczem”. W ramach projektu uzdolnieni teatralnie słuchacze Uniwersytetu III Wieku Fundacji Ekspert – Kujawy, w szczególności należący do zespołu muzycznego VOCALiNO, mogą doskonalić swój warsztat aktorki.

Zajęcia z seniorami prowadzi aktor teatralny i serialowy, a także doskonały wokalista Dawid Kartaszewicz. Znany jest między innymi z ról w serialach „Czas honoru”, „Przyjaciółki” czy „Barwy szczęścia”. Podczas zajęć z jego udziałem wykorzystane są techniki improwizacji teatralnej i komediowej, a uczestnicy pracują nad autentycznością emocjonalną, ruchem scenicznym oraz dykcją.

Z powodu epidemii koronawirusa, od 13 marca zajęcia są zawieszone, ale gdy warunki pozwolą, zostaną one wznowione i później będziemy mogli podziwiać VOCALiNO na estradzie.

Projekt współfinansowany jest ze środków Prezydenta Miasta Inowrocławia w ramach wspierania wykonania zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr i dziedzictwa narodowego w 2020 roku.