Są otwarci na zmiany, chcą się spotykać i rozwijać.

29 listopada 2012

logo ciekaw. (kopiowanie).jpg
Mowa o członkach Stowarzyszenia Przystań Nadziei, którego prezesem jest Pani Maria Tonder. Stowarzyszenie współpracuje z Fundacją Ekspert-Kujawy od kilku lat podejmując liczne inicjatywy na rzecz środowiska lokalnego oraz  członków stowarzyszenia.

W połowie  listopada powstał pomysł prowadzenia nieodpłatnych  zajęć komputerowych dla członków stowarzyszenia. Zaplanowano, że spotkania  odbywać się będą w każdą środę w godzinach popołudniowych, dostosowanych do dojazdów uczestników. Prowadzącą  zajęcia  jest Anna Białka – pracownik Fundacji Ekspert – Kujawy.
To moje pierwsze doświadczenie – prowadzenie zajęć z osobami chorymi na schizofrenię. Jestem zdumiona ile w  tych osobach ciepła,  radości i tolerancji dla drugiego człowieka. Za nami drugie spotkanie, nie wiem czy nie za szybko na takie stwierdzenia, ale  na zajęciach atmosfera jest fantastyczna. Grupa jest bardzo zróżnicowana pod względem umiejętności obsługi  komputera. Kilka osób po raz pierwszy w Fundacji  usiadło przy komputerze i są świetnymi uczniami.  Zadają wiele pytań, proszą o pomoc, bardzo starają się  poprawnie wykonać ćwiczenie.  Pomocy też im udzielają Ci, którzy wiedzą coś więcej, oby wszędzie tak było. Fajnie jest się  podzielić  z kimś  tym,  co potrafimy.