WSG Bydgoszcz

14 maja 2014

WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI W BYDGOSZCZY

Nazwa Wyższa Szkoła Gospodarki  obowiązuje od stycznia 2005 r. Wcześniej uczelnia znana była jako Wyższa Pomorska Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Bydgoszczy. Założycielem Uczelni jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KOLFER" sp. z o.o. – znany organizator turystyki działający w branży turystyczno-hotelarskiej od 25 lat. Przedsiębiorstwo KOLFER, było jedną z pierwszych w regionie instytucji prywatnych profesjonalnie zajmujących się turystyką krajową i zagraniczną. Wkrótce do działalności turystycznej dołączyły nowe dziedziny: technologie informatyczne czy serwis internetowy. Gdy opracowane w KOLFERZE nowoczesne i innowacyjne metody biznesowe i technologie informatyczne sprawdziły się, przyszedł czas na dzielenie się zdobytym doświadczeniem.


21 kierunków i ponad 80 specjalności, prestiżowe kierunki, znani wykładowcy, stale rosnąca ogólnopolska renoma. Dynamiczny rozwój i stabilna przyszłość – to cechy największej uczelni niepublicznej w północnej Polsce.

Misja Wyższej Szkoły Gospodarki: Uczelnia działa w oparciu o koncepcję uniwersytetu przedsiębiorczości, w modelu organizacji uczącej się.

Oferta studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Gospodarki uwzględnia potrzeby i oczekiwania zarówno pracowników, jak i pracodawców na tę formę podnoszenia kwalifikacji.


Ważnym atutem studiów podyplomowych jest wysokokwalifikowana kadra wykładowców. Tworzą ją profesorowie akademiccy, specjaliści z branż, oraz praktycy z doświadczeniem dydaktycznym, którzy łączą teorię z najaktualniejszą praktyką życia gospodarczego.