Zagraj z nami dla Kubusia!

24 października 2016

Historia Kubusia, 7 – letniego chłopca z Inowrocławia od samego początku nie była usłana różami. Kubuś urodził się jako wcześniak w 27 tygodniu ciąży. Urodził się jako zdrowe dziecko. W 3 miesiącu życia zachorował na ostre zapalenie płuc. Otarł się o śmierć. Na skutek zapaści nastąpiło u niego porażenie mózgowe. Kubuś nie mówi, nie chodzi, jest opóźniony w rozwoju. Wiele osób w tak ciężkiej sytuacji z pewnością by się poddało, ale nie mama Kubusia – p. Agnieszka Świder, samotnie wychowująca trójkę dzieci. Pani Agnieszka od lat walczy o zdrowie i życie syna. Poprawa stanu zdrowia chłopca jest możliwa, ale jest to proces powolny, zależący od długotrwałej, systematycznej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Pod opieką terapeutów i specjalistów, Kubuś ma szanse polepszyć swoje funkcje życiowe. Pomimo swoich schorzeń, Kubuś jest niezwykle pogodnym dzieckiem, reaguje na bodźce i dzięki ludziom dobrej woli może mieć godną przyszłość.

Historia chłopca poruszyła Radną Miejską – Lidię Stolarską oraz inowrocławską Fundację Ekspert – Kujawy. W dniu 19 listopada br., w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu,  Fundacja Ekspert – Kujawy, przy wsparciu Radnej Stolarskiej, podjęła się realizacji akcji charytatywnej na rzecz Kuby, w ramach której odbędzie się zbiórka publiczna środków pieniężnych. Akcja odbędzie się w formie koncertu charytatywnego zatytułowanego „Gramy dla Kubusia”. Podczas koncertu wystąpi zespół New Collective, nazywany polskim Modern Talking, a także Janek Zieliński – pierwszy wykonawca hitu „Daj mi tę noc”. Podczas koncertu przewidziana jest zbiórka do puszek, a także atrakcyjna loteria fantowa!!!  Zbiórka publiczna ma na celu pozyskanie 6 tysięcy złotych, które są niezbędne do wzięcia udziału przez Kubę w 4 tygodniowym turnusie hiperbarycznym. Organizatorzy wierzą, że uda im się pozyskać jak najwięcej środków.

gramy-dla-kubusiaJuż dziś zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu! Wstęp na koncert możliwy będzie po nabyciu cegiełki charytatywnej. Cegiełki dystrybuowane będą od 31 października br. w siedzibie Fundacji Ekspert – Kujawy (Inowrocław, ul. Dworcowa 65), w siedzibie Restauracji „Twoje Smaki” (Inowrocław, ul. Dubienka 2), a także bezpośrednio przez p. Agnieszkę Świder – mamę Kubusia.

Ale sam koncert to za mało. Od 31 października osoby, które nie będą wybierały się na koncert, również będą mogły składać datki do puszek, które będą rozlokowane w Fundacji oraz w Restauracji „Twoje Smaki”. A jeżeli ktoś nie ma możliwości złożyć datku do puszki, zawsze może przekazać środki pieniężna na subkonto Kubusia:

BGŻ BNP Paribas Bank S.A
Nr rachunku:
64 2030 0045 1110 0000 0430 1970
Tytułem: Darowizna na rzecz Jakuba Świdra
Fundacja Ekspert – Kujawy
Dworcowa 65
88-100 Inowrocław

Patronat Honorowy nad akcją „Gramy dla Kubusia” objął Prezydent Miasta Inowrocławia. Akcję wspiera Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu.