Zaproszenie na BEZPŁATNE WARSZTATY METODYCZNE!

16 stycznia 2024

Wydawnictwo MAC Edukacja i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu mają zaszczyt zaprosić NAUCZYCIELI SZKÓŁ PODSTAWOWYCHdo udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach metodycznych, które odbędą się w dniach 3.02.2024r. oraz 4.02.2024r.03.02.2024 (sobota), godz. 10:00 – 15:30, Fundacja Ekspert – Kujawy, ul. Dworcowa 65, Inowrocław (wejście od str. ul. Dubienka 2)W programie:- Przyrodnicze fake newsy – jak walczyć z pseudonauką? Fake news, manipulacja, dezinformacja – czy i jak nauczyciele przedmiotów przyrodniczych powinni walczyć z tymi zjawiskami? Podstawą krytycznego myślenia jest nie tylko zdobywanie informacji z rzetelnych źródeł i ich weryfikowanie, ale także reagowanie na manipulacje informacjami. Zastanowimy się jakie metody pracy stosować, jakie pytania zadawać i jak poddawać w wątpliwość rzeczywistość, aby skłonić uczniów do krytycznego myślenia na temat informacji przyrodniczych, które są im przekazywane w mediach.- Nauka w akcji – warsztaty z metody IBSE. Warsztaty, które odkryją tajemnice metody IBSE (Inquiry Based Science Education). Podczas zajęć uczestnicy wcielą się w role uczniów i w praktyczny sposó poznają strategię IBSE. W zespołach badawczych zaplanują i przeprowadzą doświadczenia, wyciągną wnioski i odnosą je do życia codziennego.- Gamifikacja i game based learning, czyli jak aktywizować uczniów i wprowadzić zdrową rywalizację? Jak zwiększyć zaangażowanie uczniów i ich motywację do nauki? Przedstawimy założenia i różnice między gamifikacją a wykorzystaniem mechanizmu gier edukacyjnych na lakcjach. Zaprezentujemy różne pomysły na gry, które można wykorzystać na lekcjach biologii, chemii i geografii, aby zaangażować uczniów i ułatwić osiągnięcie celu edukacyjnego.Prowadzący:- Kamila Koczorowska – nauczycielka biologii, chemii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 61 w Bydgoszczy, Certyfikowana ekspertka metody IBSE. Współautorka obudowy metodycznej do chemii i biologii wydawnictwa MAC. Autorka licznych innowacji pedagogicznych i konkursów przedmiotowych rozwijających zainteresowania uczniów.- Agnieszka Kołodziejska – nauczycielka biologii, geografii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 61 w Bydgoszczy. Certyfikowana ekspertka metody IBSE. Współautorka obudowy metodycznej do chemii i biologii wydawnictwa MAC. Autorka innowacji pedagogicznych i szkoleń metodycznych, bezustannie poszukująca nowych metod i pomysłów na rozwijanie przyrodniczych zainteresowań uczniów.4.02.2024 (niedziela), godz. 10:00 – 15:30, Fundacja Ekspert – Kujawy, ul. Dworcowa 65, Inowrocław (wejście od str. ul. Dubienka 2)W programie:- Ucz (się) tak, jak lubi mózg, czyli podstawy neurodydaktyki dla nauczycieli. Pamięć i jej powiązania z budową mózgu; cztery filary skutecznego uczenia się; jak się uczyć szybko i pamiętać długo.- Obudź w uczniu geniusza – strategia efektywnego uczenia się i optymalny system powtórkowy. Mit wielozadaniowości; ucz się mądrze, nie długo – jak skutecznie aktywować obie półkule?; system powtórkowy – gwarancja trwałego zapamiętywania.- Niech bazgrolą! – myślenie wizualne w praktyce skutecznego uczenia się i zapamiętywania. Pięć sposobów na wzmocnienie koncentracji ucznia; trzy metody inteligentnego notowania, które pokochają Twoi uczniowie; najbardziej praktyczna i ultraskuteczna technika pamięciowa, dzięki której zagwarantujesz uczniom trwałe zapamiętywanie.Prowadzący:- Beata Kwiecińska – Pintos – pasjonatka efektywnego uczenia się, trenerka, edukatorka i facylitatorka graficzna. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z uczniami i nauczycielami, dziećmi i rodzicami, studentami, przedsiębiorcami. Jej szkolenia są jak dobry stand-up. Właścicielka EDU – Szkoły szybkiego czytania i technik pamięciowych w Rzeszowie, licencjonowana trenerka technik efektywnego uczenia się Akademii Umiejętności EDU, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego.Zgłoszenia na warsztaty prowadzimy wyłącznie na stronie internetowej : https://www.mac.pl/konferencje…/warsztaty-inowroclawDO 31 STYCZNIA! LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!W PRZYPADKU PROBLEMÓW ZE ZGŁOSZENIEM ZA POŚREDNICTWEM STRONY WWW ZGŁOSZENIA MOŻNA PRZESŁAĆ NA ADRES MAILOWY: odn@ekspert-kujawy.pl PODAJĄC W WIADOMOŚCI SWOJE IMIĘ, NAZWISKO, NAZWĘ SZKOŁY ORAZ TELEFON KONTAKTOWY!