Fundacja poszukuje Partnera Wiodącego do wspólnej realizacji projektów opiekuńczych na terenie woj. dolnośląskiego …

18 października 2023

Szanowni Państwo,

Jako podmiot ekonomii społecznej z ponad 22 letnim doświadczeniem w zakresie realizacji projektów unijnych, mający swoją siedzibę w Inowrocławiu (woj. kujawsko – pomorskie), poszukujemy PARTNERA WIODĄCEGO do wspólnej realizacji projektu, dotyczącego świadczenia usług społecznych i zdrowotnych w społeczności lokalnej, na terenie województwa dolnośląskiego.

Wniosek o dofinansowanie projektu przygotowywany jest w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu – nr konkursu: FEDS.07.07-IP.02-046/23.

Zgodnie z założeniami regulaminu:
a) Wnioskodawcą może być Podmiot, który od co najmniej 24 miesięcy posiada siedzibę na terenie województwa dolnośląskiego:

– nasza Fundacja nie posiada siedziby na terenie woj., w związku z czym możemy występować w projekcie w roli Partnera, a nie Wnioskodawcy. Stąd nasza propozycja podjęcia współpracy z Podmiotem posiadającym siedzibę na terenie woj. dolnośląskiego.

b) Wnioskodawca musi posiadać odpowiedni potencjał (zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne) do realizacji projektu:

– posiadamy znaczny potencjał kadrowy i organizacyjny, który możemy wnieść do projektu jako Partner.

– czy Państwo, jako potencjalny Wnioskodawca/Beneficjent, posiadają odpowiedni potencjał (zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne) do realizacji projektu – tj. kadrę, która posiada stosowne kwalifikacje i kompetencje do zarządzania projektem oraz osobę, która mogłaby zajmować się koordynowanie usług opiekuńczych, świadczonych w terenie przez opiekunki (najlepiej z wykształceniem medycznym, bądź socjalnym, albo też doświadczeniem w OPS, DPS, bądź medycznych?

c) Wnioskodawca i Partner posiada/ją doświadczenie w dotychczasowej działalności, w tym w realizacji przedsięwzięć finansowanych ze środków UE i innych: w obszarze, w którym udzielane będzie wsparcie przewidziane w ramach projektu, na rzecz grupy docelowej, do której kierowane będzie wsparcie przewidziane w ramach projektu, na określonym terytorium, którego dotyczyć będzie realizacja projektu:

– Fundacja Ekspert – Kujawy posiada doświadczenie w obszarze merytorycznym oraz na rzecz grupy docelowej (osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (w tym z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności) i ich otoczenia, osób sprawujących opiekę nad osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia – 13 projektów opiekuńczych w okresie ostatnich 6 lat). Fundacja nie posiada doświadczenia na obszarze woj. dolnośląskiego, w związku z czym potrzebuje wsparcia organizacji, która realizowała, bądź realizuje nadal, działania projektowe (w szczególności społeczne) na terenie województwa dolnośląskiego – jesteśmy otwarci na każdy region województwa.

– czy Państwo, jako potencjalny Wnioskodawca/Beneficjent, posiadają doświaczenie wpisujące się w powyższe kryteria, tj. czy reprezentowany przez Państwa Podmiot realizował działania społeczne, w tym w szczególności opiekuńcze na terenie woj. dolnośląksiego? Mówiąc o usługach/działaniach społecznych należy mieć na uwadze usługi w zakresie:
1) polityki prorodzinnej,
2) wspierania rodziny,
3) systemu pieczy zastępczej,
4) pomocy społecznej,
5) promocji i ochrony zdrowia,
6) wspierania osób niepełnosprawnych,
7) edukacji publicznej,
8) przeciwdziałania bezrobociu,
9) kultury,
10) kultury fizycznej i turystyki,
11) pobudzania aktywności obywatelskiej,
12) mieszkalnictwa,
13) ochrony środowiska,
14) reintegracji zawodowej i społecznej.

Na jakim terenie przewidywaliby Państwo potrzebę realizacji usług opiekuńczych?

d) Wnioskodawca i/lub Partner na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie, zrealizował/li w ramach RPO WD 2014-2020 w ciągu ostatnich 8 lat projekty w ramach których realizowane były usługi społeczne, o łącznej wartości co najmniej 4 mln zł w ramach których udzielili wsparcia minimum 200 osobom, w tym minimum 50 osobom z niepełnosprawnościami

– Fundacja Ekspert – Kujawy realizowała projekty, ale nie w ramach RPO WD.
– czy Państwa podmiot może się pochwalić projektami w ramach RPO WD 2014 – 2020 wpisującymi się w powyższe kryterium?

Jeżeli któraś z organizacji byłaby zainteresowana wspólnym złożeniem wniosku projektowego, a docelowo zwiększeniem swojego potencjału w zakresie realizacji projektów unijnych na terenie województwa dolnośląskiego, a przede wszystkim zwiększeniem doświadczenia w zakresie realizacji działań związanych z usługami społecznymi i zdrowotnymi, prosimy o kontakt telefoniczny w możliwie najszybszym terminie:

– Tadeusz Osowiecki – prezes, tel. 605 602 828,
mail: t.osowiecki@ekspert-kujawy.pl
– Jolanta Woźnica – dyrektor, tel. 602 591 034,
mail: j.woznica@ekspert-kujawy.pl

W ramach współpracy zakładamy:
– przygotowanie przez naszą Fundację kompletnego wniosku o dofinansowanie projektu – uwzględniającego wspólne ustalenia Partnerów,
– podział zadań projektowych adekwatny do posiadanego potencjału organizacji partnerskich,
– podział środków finansowych w ramach kosztów pośrednich.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY !