Spotkanie w sprawie Centrum Integracji Społecznej

14 marca 2013

Image

W dniuwczorajszym, tj. 12.03.2013 r., w dawnej klasie Szkoły Podstawowej w  Łojewie, obecnie w siedzibie Centrum Integracji Społecznej odbyło się spotkanie w sprawie działalności  nowopowstałego CIS-u.

Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Inowrocław – Pan Tadeusz Kacprzak i dyrektor CIS-u – Pani Magdalena Dąbrowska.  W spotkaniu uczestniczyli:

• W-ce Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pan Dariusz Kurzawa,
  • przedstawiciele Fundacji Wzajemnej Pomocy Barka z Poznania – Pani Barbara Sadowska i Pan Piotr Szymański,
  • Wójt Gminy Czarnków – Pan Bolesław Chwarścianek
  • Dyrektor Fundacji Ekspert-Kujawy – Pani Jolanta Woźnica,
  • Dyrektor PUP w Inowrocławiu – Pan Przemysław Stefański,
  • Sekretarz Gminy Inowrocław – Pan Maciej Przeździęk,
  • Kierownik GOPS Inowrocław – Pani Ewa Słowik.

Z zaproszenia skorzystały również przedstawicielki Inowrocławskiej Spółdzielni Socjalnej,  powstałej w ramach projektu POKL „Spółdzielnia socjalna szansą dla Ciebie”, realizowanego przez Fundację Ekspert – Kujawy.

Spotkanie miało na celu przybliżenie sensu założenia CIS-u, jego wartości społecznej, a także poinformowanie obecnych  o pierwszych sukcesach Cis-u w Łojewie, ale również o  problemach z jakimi zaczyna borykać się centrum.  Korzystając z obecności  osób mających doświadczenie w tworzeniu podmiotów ekonomii społecznej, wymieniano się doświadczeniami i omawiano dostępność środków finansowych na funkcjonowanie zakładu budżetowego.

W-ce Marszałek Dariusz Kurzawa  po wysłuchaniu, jak działają  CIS-y w Wielkopolsce, jakie mają wsparcie samorządów, organizacji i przedsiębiorców, jaką stanowią wartość dla aktywizacji zawodowej osób  zagrożonych wykluczeniem  społeczntm,  obiecał poszukać ścieżek wsparcia dla  łojewskiego  CIS-u.

Przypomnijmy, ze pomysł utworzenia CIS-u, trzeciego w naszym województwie, pojawił się gdy Fundacja Ekspert-Kujawy rozpoczęła realizację projektu „Spółdzielnia socjalna szansą dla Ciebie”. Wówczas to Ekspert, nawiązał kontakt z Fundacją Barka  z Poznania. W celu skupienia jak największego kręgu osób, instytucji wspierających spółdzielnie socjalne  zorganizowano spotkanie, aby przybliżyć problematykę ekonomii społecznej. Zaproszono na nie przedstawicieli Urzędu Gminy Inowrocław, Urzędu Miejskiego Żnin,  PUP Inowrocław. W wyniku spotkań „ urodził się” pomysł na utworzenie podmiotu ekonomii społecznej w Gminie Inowrocław – Centrum Integracji Społecznej. Docelowo zakłada się, że powstała Inowrocławska Spółdzielnia Socjalna będzie ściśle współpracować z CIS-em. Wszelkie działania na ten czas to potwierdzają. Trzymajmy  zatem kciuki za  działające  podmioty ekonomii społecznej  na lokalnym rynku pracy.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!