Europejski Tydzień MŚP, oferta Punktu Informacyjnego KE Europe Direct – Inowrocław

8 października 2012

 
logo ciekaw. (kopiowanie).jpg
Europejski Tydzień MŚP, przedstawiamy wydarzenia Punktu Informacyjnego KE Europe Direct – Inowrocław przy WSG

Europejski Tygodzień MŚP, Punkt Informacyjny KE Europe Direct – Inowrocław przy Wydziale Zarządzania i Nauk Społecznych zaprasza na cykl warsztatów, szkoleń, spotkań informacyjnych oraz dyżurów eksperckich. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z programem wydarzeń oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie www.edino.byd.pl.

 Szkolenie „Fundusze dla firm”
Prowadzisz firmę, a nie wiesz jak zdobyć fundusze na jej rozwój? Gubisz się w procedurze aplikacyjnej? Zaoszczędź sobie czasu, wysiłków i stresów – weź udział w spotkaniu organizowanym przez Punkt Informacyjny KE Europe Direct – Inowrocław! Ekspert pomoże Ci dopasować odpowiedni instrument finansowy do profilu Twojej działalności. Zgłoś się już teraz i wzmocnij konkurencyjność swojej firmy korzystając z dostępnych funduszy.
  • Termin: 17.10.2012, godzina 10:00 – 13:00
  • Miejsce: Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu, ul. Poznańska 43, Inowrocław
Warsztaty „Zostań swoim szefem – czyli jak założyć własną działalność gospodarczą?”
Jesteś zainteresowany założeniem własnej działalności gospodarczej? Przeraża Cię ogrom formalności i nie wiesz od czego zacząć? Zgłoś się na warsztaty i uzyskaj odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania! Prowadzenie działalności gospodarczej wydaje się być dla wielu bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Jeśli chcesz podejmować ryzyko i omijać ukryte przeszkody, będzie Ci potrzebne właściwe przygotowanie i wiedza o planowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Warsztaty dostarczą Ci praktycznych, łatwo przyswajalnych wskazówek dotyczących założenia własnego biznesu i prowadzenia go szlakiem sukcesu.
  • Termin: 19.10.2012, 9:00 – 15:00
  • Miejsce: Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu, ul. Poznańska 43, Inowrocław
Biznesowe Spotkania Czwartkowe
„Skuteczny marketing – budowanie marki”
W obecnych czasach marki tworzą element kultury. Marka tworzy popyt, buduje zaufanie, tworzy wizerunek, służy łatwej identyfikacji firmy i jej oferty, powinna być gwarancją jakości i przyciągać jak magnes. Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak efektywnie dotrzeć do świadomości naszych przyszłych klientów oraz utrwalić im istnienie i pozytywny wizerunek naszej marki? Podczas warsztatów dowiemy się, jak budować wartościowe marki, jak zarządzać nimi na różnych etapach rozwoju i jak chronić je przed nieuczciwą konkurencją.
Termin: 18.10.2012, w godz. 17:00 – 19:00
Miejsce: Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu, ul. Poznańska 43 Inowrocław
"Planowanie w biznesie i formalnoprawne aspekty działalności gospodarczych w zarysie"
„Od pomysłu, do działania”. Biznes plan jest podstawą sukcesu w działalności gospodarczej. Chcesz zapoznać się z tajnikami profesjonalnego biznes planu oraz dowiedzieć się jakich błędów należy unikać? Zgłoś się na spotkanie i dowiedź się więcej nt. skutecznej kampanii marketingowej i planowania strategicznego. Gdy będziesz posiadał już wiedzę nt. planowania działalności, ekspert wskaże najważniejsze etapy zwiane z rejestracją działalności gospodarczej.
Termin: 8.11.2012, w godz. 16:00 – 18:00
Miejsce: Wydział Techniczny WSG, ul. Pod Krzywą Wieżą 24, Toruń
Dyżury eksperta ds. funduszy europejskich
Inicjatywa bezpłatnych dyżurów eksperta ds. funduszy europejskich kontynuowana jest przez Europe Direct – Inowrocław od czterech lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Konsultacje mają charakter indywidualnych spotkań, podczas których każdy ma okazję skonsultować z ekspertem swój pomysł na biznes lub rozwój firmy. Ekspert doradzi jak przygotować profesjonalny biznes plan, wyjaśni zawiłości procedury aplikacyjnej oraz wskaże możliwe ścieżki dofinansowania.
10.10.2012, w godz. 14:00 – 17:00, Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu, ul. Poznańska 43,
16.10.2012, w godz. 16:00 – 19:00, Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu, ul. Poznańska 43.
Więcej informacji:
Biuro Europe Direct – Inowrocław, tel.  52 567 00 90;
www.edino.byd.pl
http://tydzienmsp.tarr.org.pl/
http://ec.europa.eu/enterprise/initiatives/sme-week/index_pl.htm