„Moda na Wszystkie Czasy” – III Pokaz Mody na Uniwersytet III Wieku Fundacji Ekspert – Kujawy oczarował Inowrocław!

19 marca 2024

W piątkowe popołudnie, 15 marca 2024 roku, Restauracja „Twoje Smaki” w Inowrocławiu stała się świadkiem niezwykłego spektaklu – III Pokazu Mody na Uniwersytecie III Wieku Fundacji Ekspert – Kujawy. Pod hasłem „Moda na Wszystkie Czasy”, wydarzenie to przyciągnęło uwagę miłośników mody oraz sztuki.
Pokaz składał się z trzech części, z każdą z nich ukazującą unikalne podejście do stylu i kreacji. „Wzory z Duszą – Inspiracje Folkiem” przeniosły nas w świat tradycyjnych wzorów, bogatych w historię i duszę ludowej kultury. Następnie „Rzut Oka na Męską Szafę” dostarczył nam odważnych i eleganckich stylizacji, które podkreślały męską pewność siebie. Na zakończenie, „Eko-Chic: Kreacje z Odpowiedzialnością” podniosły temat zrównoważonej mody, promując upcykling i kreatywność w tworzeniu nowych, ekologicznych stylizacji.
Od października ubiegłego roku, 11 inspirujących modelek pracowało nad swoimi kreacjami, trzymając się zasady upcyklingu. Każda z nich musiała przygotować aż 3 stylizacje, zgłębiając tematykę każdej części pokazu. Wieslawa Strzemkowska, Anna Mucha, Zofia Majewska, Bożena Kowalska, Mariola Skonieczna, Grażyna Gralak, Halina Stolarczyk, Krystynawojciech Jasiaczyk, Ewa Kolczyńska i Małgorzata Nyk Kędzierska – ich imiona stanowią dumę tej niezwykłej grupy artystycznych dusz.
Nie tylko modele zasługiwały na brawa. Pomiędzy prezentacjami, publiczność została zachwycona artystycznym występem słuchaczy Uniwersytetu III Wieku: Zespołem Wokalno-Kabaretowym „Jankowe Babeczki” w skałd zespołu wchodzą: Mariola Skonieczna, Anna Mucha, Grażyna Derkowska, Bożena Kowalska oraz solistkami Urszulą Król, Hanną Rejmer, Urszulą Szadowską oraz Paweł Ziętara przy akompaniamencie Małgorzata Bigoś-Przerazińska. Całe wydarzenie przeniosło zgromadzonych w trzy odmienne światy, pełne barw i inspiracji, które wywołały gromkie brawa dla każdej modelki.
Po pokazie, publiczność przeniosła się do kuluarów, gdzie dzieliła się wrażeniami z bajkowego spektaklu.
Podziękowania należą się również tym, którzy stworzyli magiczne uczesania i makijaże: Rzemiosło modne upiecia, Magda Hajka oraz Ewie Kawałkowskiej. Nie można zapomnieć o Katarzyna Parczewska, która wspierała modelki w garderobach.
Reżyserem i pomysłodawczynią była Agnieszka Hołodniak
III Pokaz Mody na Uniwersytet III Wieku Fundacji Ekspert – Kujawy to nie tylko wydarzenie modowe, to prawdziwa uczta dla zmysłów, inspirująca do odkrywania piękna w każdej epoce i tworzeniu sztuki z miłością i zaangażowaniem. Inowrocław był świadkiem czegoś wyjątkowego, co z pewnością pozostanie w pamięci miłośników mody na długo. 🎉👗🌺