Rodzinny wyjazd dla GOPS w Dąbrowie Biskupiej

15 lipca 2010

W dniu 13 lipca 2010 roku Fundacja zrealizowała wyjazd integracyjny do Poznania dla uczesnitków projektu systemowego oraz ich rodzin – podopiecznych w/w ośrodka.

O godzinie 7:00 wycieczka wyruszyła spod siedziby Fundacji Ekspert – Kujawy. Dzień zapowiadał się słonecznie i upalnie.

Pierwszą atrakcją, jaka czekała na naszych wycieczkowiczów było zwiedzanie Katedry pw. Św. Piotra i Pawła w Ostrowie Tumskim w Poznianiu. Jest to pierwsza polska katedra, miejsce pochówku władców polskich: Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Następnie grupa udała sie do Palmiarni, by obserwować prawdziwe skarby natury. Kolejnym etapem wyprawy było zwiedzanie jednego z najcenniejszych zabytków sakralnych sztuki Baroku w Polsce – Kościoła Farny oraz starówki, wraz z słynnymi poznańskimi koziołkmi.

Na wycieczce do Pozniania nie mogło również zabraknąć zwiedzania Nowego ZOO, a w szczególności słoniarni, pawilonu motyli, tygrysów, zwierząt stepowych oraz pawilonu ptactwa.

Około godziny 16:00 pełna wrażeń grupa wróciła do Inowrocławia.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu!