Studiuj DIAZGNOZĘ I TERAPIĘ PEDAGOGICZNĄ z Ekspert – Kujawy!!

23 czerwca 2012

Studiuj DIAGNOZĘ I TERAPIE PEDAGOGICZNĄ z Fundacją Ekspert – Kujawy! Zero wpisowego!Doświadczona kadra. Zajęcia w Inowrocławiu! Konkurencyjne ceny!

Trzysemestralne studia z diagnozy i terapii pedagogicznej przeznaczone są dla:

•  nauczycieli,
  • wychowawców,
  • pedagogów i innych osób posiadających wykształcenie wyższe magisterskie lub zawodowe z kwalifikacjami pedagogicznymi, zainteresowanych zdobyciem dodatkowych kwalifikacji w zakresie pedagogiki terapeutycznej.
Ich celem jest dostarczenie wiedzy i umiejętności związanych z diagnozą i prowadzeniem zajęć terapeutycznych z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i funkcjonowaniu społecznym.
Program studiów przewiduje poznawanie metod i technik terapii pedagogicznej, umiejętności ich stosowania w pracy z indywidualnym przypadkiem i w zespołach dziecięcych na różnych poziomach kształcenia.

W programie:

•  socjologia problemów społecznych
  • psychologia rozwoju człowieka w różnych etapach życia
  • diagnoza psychologiczno – pedagogiczna,
  • prawo,
  • biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania
  • wybrane zagadnienia z logopedii
  • pedagogika małego dziecka,
  • pedagogika specjalna,
  • wybrane formy terapii,
  • metodyka zajęć korekcyjnych dla dzieci z trudnościami w uczeniu czytania, pisania, matematyki, z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego,
  • metodyka zajęć terapeutycznych dzieci z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego i społecznego,
  • organizacja procesu terapeutycznego,
  • trening umiejętności pedagogicznych, psychologicznych
  • diagnoza i terapia rodziny.

Warunkiem ukończenia trzysemestralnych studiów jest:

• zaliczenie przedmiotów przewidzianych w programie na ocenę pozytywną,
  • pomyślnie zdany egzamin dyplomowy,
  • uiszczenie wszystkich opłat wynikających z toku studiów.

Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych oraz kwalifikacje do:

• prowadzenia zajęć o charakterze stymulującym i kompensacyjno-korekcyjnym w szkołach i placówkach oświatowych.