„Trening umiejętności społecznych” dla klientów GOPS w Jeziorach Wielkich

28 maja 2010

 W dniach 17 do 21 maja 2010 roku, odbył się wyjazdowy "Trening umiejętności społecznych", w którym brali udział podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeziorach Wielkich.


W warsztatach wzięło udział 11 osób – 8 Pań i 3 Panów. Celem zajęć było podniesienie motywacji do działania i współpracy w grupie. Podczas warsztatów uczestnicy zdiagnozowali swoje potrzeby, możliwości i oczekiwania oraz określili swoje mocne strony i kompetencje. Uczestnicy nauczyli się także kontrolować swoje emocje. Warsztaty wzmocniły motywację do samodoskonalenia się i nauczyły efektywnego gospodarowania własnym czasem. Ciekawym i bardzo ważnym aspektem były zajęcia dotyczące komunikacji interpersonalnej, które nauczyły uczestników odczytywania i wysyłania różnego rodzaju komunikatów werbalnych i niewerbalnych oraz stanowiły okazję do ćwiczenia zachowań asertywnych.

Mimo niesprzyjającej skupieniu się pogody, mimo chłodu i deszczu udało się stworzyć atmosferę ciepła i życzliwości, która wpłynęła na efektywność pracy i ogólne zadowolenie uczestników.