Seniorzy podnoszą swoje kompetencje w ramach projektu „Pomagajmy Razem!!”

21 października 2016

Fundacja Ekspert-Kujawy realizuje projekt opiekuńczy „Pomagajmy Razem!! Szkolenia dla wolontariuszy i opiekunów osób starszych dla osób po 60 roku życia”.

W ramach projektu odbywają się wykłady otwarte o tematyce usług społecznych. Dodatkowo przeprowadzane są szkolenia podnoszące kompetencje opiekunów faktycznych. Podczas warsztatów seniorzy zgłębiają wiedzę dotyczącą roli i zadań opiekuna, chorób  wieku podeszłego, a także pracy przy osobie chorej.

Już niedługo wolontariusze oraz opiekuni faktyczni będą mogli skorzystać z indywidualnego poradnictwa, podczas którego przewidziano wsparcie dla osób, które opiekują się chorym. Chętni uczestniczący w projekcie otrzymają możliwość odbycia praktyk na oddziale paliatywnym w szpitalu, mogąc zapoznać się w praktyce z opieką nad osoba zależną.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020