Młodzieżowy Klub Edukacyjny

8 lipca 2019

Fundacja Ekspert-Kujawy w ramach osi priorytetowej 11 Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, działanie 11.1. Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR RPO WKP na lata 2014-2020 realizuje projekt grantowe współfinansowane z Funduszy Europejskich ze środków EFS.

„Młodzieżowy Klub Edukacyjny przy Fundacji Ekspert-Kujawy” realizuje projekt mający na  celu zmniejszenie wykluczenia społecznego wśród 20 dzieci i młodzieży z Inowrocławia, która jest zagrożona  wykluczeniem społecznym lub wykluczona społecznie, poprzez objęcie wsparciem w postaci opieki klubu młodzieżowego, stworzonego przy Fundacji Ekspert – Kujawy, do 30.11.2019r.

Do przerwy wakacyjnej w ramach projektu realizowano:

• naukę języka obcego,
  • warsztaty z trenerem kompetencji społeczny,
  • zajęcia z programowania,
  • animacje lokalne.

Wszyscy uczestnicy projektu w okresie letnim, brali udział w ramach animacji lokalnych w warsztatach rozwijających społecznie/półkoloniach, połączonych z udziałem w oferowanych przez miasto atrakcjach.

Dzieci i młodzież spotkają się po przerwie wakacyjnej, aby kontynuować realizację projektu.