Zaawansowana nauka języka migowego w projekcie Aktywne Amazonki z Wielkopolski

25 maja 2012

Na specjalne zaproszenie zarządu Fundacji, w ostatni czwartek tj.24 czerwca 2012 r. grupa Aktywnych Amazonek należąca do stowarzyszenia w Szamotułach oraz w Poznaniu przygotowała krótki występ artystyczny prezentujący nabyte umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku migowym

Od 13 do 27 maja 2012 roku osiem beneficjentem projektu kontynuowało naukę języka migowego podczas wyjazdowego szkolenia zawodowego połączonego z rehabilitacją w Sanatorium Uzdrowiskowym "Przy Tężni" im. dr Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu.
 
Celem szkolenia było rozszerzenie umiejętności porozumiewania się w języku migowym na poziomie zaawansowanym. Ponadto każda z Amazonek korzystała z pakietu „Sprawność i kondycja” obejmującego m.in. gimnastykę, masaże i basen. Beneficjentki projektu wzięły udział również w zajęciach rehabilitacji społecznej i zawodowej: wykłady psychologa, rehabilitanta, doradcy zawodowego.
Na specjalne zaproszenie zarządu Fundacji, w ostatni czwartek tj. 24 czerwca 2012r. grupa Aktywnych Amazonek należąca do stowarzyszenia w Szamotułach oraz w Poznaniu przygotowała krótki występ artystyczny prezentujący nabyte umiejętności w zakresie porozumiewania się w języku migowym. Uczestniczki kursu migając recytowały wiersze Brzechwy oraz migały i jednocześnie śpiewały przygotowane utwory. Beneficjentem projektu  wychwalały jak pozytywny wpływ ma nauka języka migowego na usprawnienie rąk i dłoni, które po częściowej lub całkowitej mastektomii wymagają szczególnej gimnastyki i rehabilitacji. Ponadto język migowy obala bariery porozumiewania się z osobami głuchoniemymi.
 
Jak zgodnie twierdzą beneficjentki projektu: potrafiąc porozumiewać językiem migowym jesteśmy bardziej otwarte w relacjach z innymi, możemy pomóc szerszemu gronu osób, a tym samym czujemy się bardziej potrzebne w społeczeństwie.
Wszystko to służy nie tylko aktywizacji społecznej kobiet po chorobie nowotworowej raka piersi, ale także poprzez udział w szkoleniach Amazonki zdobywają nowe kwalifikacje zawodowe, ułatwiające im powrót na rynek pracy.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.