Wielkie otwarcie Spółdzielni Socjalnej ROZETA

23 lipca 2013

logo ciekaw. (kopiowanie).jpg
Dnia 18 lip ca 2013 roku miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla Spółdzielni Socjalnej Rozeta z Chlewisk. Mowa tu o oficjalnym otwarciu lokalu, po jego adaptacji do wiodącej działalności spółdzielni jaką jest gastronomia.

      Przypomnijmy jednak początki, od czego wszystko się zaczęło.  Zaczęło się od złożenia   w lipcu/sierpniu 2012 formularzy zgłoszeniowych przez 15 osób – mieszkańców gminy Dąbrowa Biskupia – czyli odpowiedzi na szeroko promowaną informację o naborze do projektu „Spółdzielnia socjalna szansą dla Ciebie” współfinasowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Po pozytywnej  ich ocenie oraz licznych szkoleniach, warsztatach, ostatecznie w miesiącu marcu 2013 roku wyselekcjonowano  grupę przyszłych spółdzielców.  Sześć osób napisało wnioski o wsparcie finansowe i podstawowe wsparcie pomostowe, które były oceniane przez Komisję Oceny Wniosków. I udało się, ich pomysł spodobał się oceniającym.
      Spółdzielnia  Socjalna ROZETA  zarejestrowała się dnia 28.03.2013. Umowę  na wsparcie finansowe i funkcjonowanie spółdzielni socjalnej oraz na wsparcie pomostowe spółdzielnia podpisała  dnia 16 kwietnia 2013 roku. Spółdzielnia Socjalna ROZETA  to spółdzielnia osób fizycznych.
      Siedziba spółdzielni socjalnej mieści się w  Chlewiskach 19, w gminie  Dąbrowa Biskupia. Prezesem spółdzielni jest Pan Łukasz Radzikowski, z-cą prezesa – jest Pani  Zofia, Alicja Kania oraz Pani Monika, Wiesława Kuberska. Członkami są:  Pani Danuta, Wacława Poniewierska,  Pani Edyta Loks i Pani Kamila Wawrowska. Spółdzielnia Socjalna ROZETA, to przedsiębiorstwo społeczne, które w zakresie swojej działalności  oferuje usługi gastronomiczne, obsługę imprez rekreacyjnych, festynów oraz produkcję sztucznej biżuterii.
Namiastkę swojej oferty zaprezentowała podczas oficjalnego otwarcia.
      Uroczystość rozpoczęła się  w siedzibie spółdzielni w Chlewiskach poświeceniem lokalu- miejsc pracy 6 członków spółdzielni przez Proboszcza Parafii w Chlewiskach oraz licznymi przemowami. Głoś zabrał Wójt gminy Dąbrowa Biskupia, życząc sukcesu spółdzielni – czyli wielu zleceń i rozwoju zespołu, wręczył również  na ręce prezesa spółdzielni prezent  pałkę do ciasta i zestaw noży kuchennych, aby członkowie mieli je w zapasie, gdy w wyniku wielu zleceń zużyją się te, które zakupiła spółdzielnia  z dotacji jaką otrzymała w ramach projektu realizowanego przez Fundacje Ekspert-Kujawy. Na uroczystości była  również Pani Dyrektor Fundacji Ekspert-Kujawy- Jolanta Woźnica oraz jej pracownicy, angażujący się w realizację projektu. Pani Jolanta mówiła, że wierzy w spółdzielnię i jej trwałość, gdy będzie zrozumienie i wsparcie między członkami spółdzielni. Podkreśliła również jak wielką pracę na rzecz spółdzielni wykonał Pan Grzegorz  Gereluk, ponieważ  od niego, jego zaangażowania  i wiary, że można zaaktywizować,  kilka osób, w tym osoby niepełnosprawne  wszystko się zaczęło.   Były więc  życzenia  samych sukcesów dla spółdzielni i wielkie podziękowania dla Pana Grzegorz Gereluka.  Członkowie spółdzielni również podziękowali wszystkim za wielkie wsparcie i stworzenie im szansy  zafunkcjonowania na rynku pracy w formie spółdzielni socjalnej. 
      Następnie przenieśliśmy się na teren przy Urzędzie Gminy w Dąbrowie Biskupiej. Gdzie były porozstawiane namioty, stoły i ławy. Tutaj ROZETA częstowała nas swoimi wyrobami, było ich bardzo wiele i wszystkie zachęcały swoim wyglądem, a co najważniejsze  wspaniale smakowały.  Na suto zastawionych stołach podawane były  pyszne ciasta oraz gorące gołąbki, pieczeń, kluski ziemniaczane, kluski śląskie, naleśniki w kilku smakach, pierogi z jagodami, z kapustą i grzybami, krokiety. Nie zabrakło również wielu rodzajów surówek, a co najważniejsze tortu w kształcie ROZETY – dla niewtajemniczonych jest to rodzaj okna. Dlaczego Okno, ponieważ m.in. członkami spółdzielni  są członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych  OKNO, bardzo prężnie działającego na terenie gminy Dąbrowa Biskupia. 
       Uroczystość była wspaniale przygotowana również pod względem promocyjnym, marketingowym, bowiem na poczęstunek zaproszono licznych przedsiębiorców z terenu gminy, aby zdecydowali się m.in.  na wprowadzenie produktów spółdzielni do sprzedaży w swoich sklepach, a także korzystali z bogatej oferty przy organizacji licznych uroczystości.
      Czego zabrakło to cennika tych wspaniałości, bo już dzisiaj wiemy, że warto kupować ich wspaniałe wyroby. Członkowie spółdzielni obiecali, że  postarają się go przygotować jak najszybciej i, że są mile zaskoczeni, że już dzisiaj chcieliśmy znać ceny ciast i wielu dań.
      Kolejne sprawdzenie się spółdzielni i szansa na dobrą promocję to Sołtysiada, coroczna impreza wpisana w kalendarz imprez gminnych już w najbliższa niedzielę.

Trzymamy mocno kciuki !

    

  

  

  

  

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego