Pasja oraz własne przekonania szansą na wejście na rynek pracy

18 grudnia 2013

logo ciekaw. (kopiowanie).jpg
 Przedsiębiorcy w ramach projektu "Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w powiecie gnieźnieńskim i wągrowieckim"

Firma: Biuro Rachunkowe Maria Kiełpińska
Pani Maria Kiełpińska otworzyła własną firmę zajmującą się usługowym prowadzeniem biura rachunkowego. Za motyw prowadzenia własnej działalności stawia wykształcenie,  posiadany Certyfikat Księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych wydany przez Ministra Finansów. Ponadto 32- letni staż pracy zawodowej zawsze związany z pracą w księgowości i prowadzeniu różnego rodzaju dokumentacji nie tylko księgowanie i rozliczanie faktur, rachunków ale wynagrodzenia pracownicze i ich rozliczanie w tym odprowadzanie składek ZUS, rozliczanie się z Urzędem Skarbowym, dokonywanie różnego rodzaju sprawozdań.

 
Jak określa Uczestniczka, z rachunkowością jestem związana od początku mojej kariery zawodowej, więc dlatego wybrałam prowadzenie Biura Rachunkowego na własny rachunek. Skuteczność ubiegania się o środki unijne to przede wszystkim własne przekonanie i świadomość czym  chce się zajmować, co robić na czym się znam i czy to co chce się robić to nie tylko pieniądze, ale moja pasja, moje własne przekonanie, że w tym będę czuła się najlepiej. Informacja w internecie była inspiracją do udziału w projekcie, przejścia wszystkich etapów w projekcie, gdzie "metą" było uzyskanie środków na rozpoczęcie działalności gospodraczej.