Ruszają pierwsze szkolenia w projekcie „Nowe Kwalifikacje na Kujawach i Pałukach”

12 marca 2009

Rozpoczynamy realizację szkoleń zawodowych w ramach projektu "Nowe kwalifikacje na Kujawach i Pałukach".

Rekrutacja do I cyklu projektu zakończyła sie sukcesem. Dzięki bardzo dużemu zainteresowaniu udziałem w projekcie udało się zrekrutować Beneficjentów aż do 11 szkoleń zawodowych, które ruszają lada dzień.

W dniu 13 marca 2009 roku rusza pierwsze ze szkoleń realizowanych w I cyklu projektu. 8 panów rozpocznie w Inowrocławiu szkolenie "Spawacz w metodzie 135". Sukcesywnie inaugurowane będą kolejne szkolenia w Żninie i w Inowrocławiu. Już 16 marca ruszają trzy szkolenia z zakresu  "Florystyki i zdobienia przedmiotów", z czego 2 realizowane są w Inowrocławiu, zaś jedno w Żninie. Również w tym dniu ruszają szkolenia "Spawacz w metodzie 111", realizowane w Ośrodku Szkolenia spawaczy w Pakości oraz "Sprzedawca hurtowni z obsługą komputera i kas fiskalnych" i "Wizaż i zdobienie paznokci". Oba szkolenia realizowane będą w Żninie. 17 marca rozpoczną się kolejne dwa szkolenia, tj. "Wizaż i zdobienie paznokci" (realizacja w Inowrocławiu) oraz "Obsługa wózków widłowych" (realizacja w Żninie). 18 marca ruszą dwa ostatnie szkolenia I cyklu, a mianowicie "Spawacz w metodzie 135" realizowany w Żninie oraz "Sprzedawca hurtowni z obsługą komputera i kas fiskalnych" realizowane w Inowrocławiu.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”, współfinansowany przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.