Kończy się pierwszy cykl szkoleń dla osób niepełnosprawnych!!!

25 lutego 2011

W żnińskim oddziale Fundacji Ekspert-Kujawy kończy się pierwszy cykl szkoleń zawodowych dla osób niepełnosprawnych, w ramach Projektu „Powrót do aktywności zawodowej”.

16-osobowa grupa bezrobotnych osób niepełnosprawnych, uczestnicząc w warsztatach wsparcia psychologiczno-doradczego i w kursie komputerowym, skorzystała z możliwości przeszkolenia zawodowego i rozpoczęła szkolenia z zakresu:

• Opiekun osoby starszej
  • Pracownik hurtowni z obsługą wózka widłowego
Szkolenia obejmowały 100 godzin realizowanych w 20 dni.

Celem szkoleń było praktyczne i teoretyczne przygotowanie jednej z grup do pełnienia funkcji opiekuna osób starszych oraz w przypadku drugiej grupy zdobycie praktycznych i teoretycznych umiejętności do wykonywania prac związanych z prowadzeniem hurtowni i obsługi wózka widłowego.

Po zakończeniu szkoleń, beneficjenci Projektu, w dniach 9 i 10 marca 2011 wezmą udział w Warsztatach z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy, a 11 marca odbędą Rozmowę motywacyjną z pośrednikiem pracy.

Wszystkim kursantom życzymy powodzenia w  znalezieniu atrakcyjnej pracy i w realizacji celów zawodowych !!!

Przypominamy, że Fundacja Ekspert-Kujawy w ramach  Projektu „Powrót do aktywności zawodowej” organizuje kolejny cykl szkoleń zawodowych.
W najbliższym czasie, w Inowrocławiu, odbędą się:

• Kurs komputerowy
  • Kurs komputerowy dla osób niedowidzących
  • Kurs nauki jazdy kat.B + egzamin
  • Florystyka i zdobienie przedmiotów

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (52) 357 62 15 w siedzibie Fundacji Ekspert-Kujawy w Inowrocławiu przy ul Dworcowej 65

Szczegółowe informacje  na stronie www.fundacja.ekspert-kujawy.pl

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”