UCZESTNICY PROJEKTU POWRÓT DO AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ NA SPOTKANIU MIKOŁAJKOWYM

6 grudnia 2011

W Fundacji Ekspert-Kujawy w Inowrocławiu w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie mikołajkowe, które zorganizowali uczestnicy III cyklu projektu „Powrót do aktywności zawodowej”. Spotkanie miało charakter integracyjny i odbywało się w świątecznej atmosferze.

W spotkaniu uczestniczyła 9-osobowa grupa bezrobotnych osób niepełnosprawnych, która od lipca brała udział w warsztatach wsparcia psychologiczno-doradczego, rozmowach z doradcą zawodowym, psychologiem i pośrednikiem pracy,  w  Kursie komputerowym, Kursie komputerowym dla osób niedowidzących, Kursie nauki jazdy kat. B oraz w szkoleniu zawodowym „Sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej”. W trakcie zajęć spora grupa osób bardzo się ze sobą zżyła, zawiązały się nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. Pomysł na zorganizowanie świątecznego spotkania wyszedł właśnie od nich. Dyrekcja Fundacji Ekspert-Kujawy przychylnie odniosła się do możliwości udostępnienia na to spotkanie pomieszczeń Fundacji. Uczestnicy przygotowali poczęstunek i drobne upominki. Wszyscy miło spędzali czas. Uzyskane od uczestników opinie, pozwalają sądzić, iż z sukcesem udało się zaktywizować tę grupę osób niepełnosprawnych.Poniżej pamiątkowe zdjęcie ze spotkania, na którym widać uczestników projektu i opiekuna grupy Joannę Sójkowską.

Szczegółowe informacje  w siedzibie Fundacji Ekspert-Kujawy w Inowrocławiu przy ul Dworcowej 65,
tel. (52) 357 62 15 oraz na stronie www.fundacja.ekspert-kujawy.pl
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”