Kolejne grupy rozpoczęły zajęcia

10 lutego 2012

Aktywne Amazonki z Wielkopolski uczestniczą w zajęciach organizowanych w Środzie Wielkopolskiej oraz Międzychodzie w ramach projektu "Aktywne Amazonki z Wielkopolski".

W ramach projektu „Aktywne Amazonki z Wielkopolski” członkinie stowarzyszeń Amazonki, niepracujące, niepełnosprawne kobiety po leczeniu nowotworu raka piersi, w wieku 45+, biorą udział w warsztatach aktywizacji, warsztatach wizażu oraz szkoleniu z zakresu obsługi komputera. Na spotkaniach warsztatowych, prowadzonych przez lekarza, psychologa pracy, doradcę zawodowego oraz rehabilitanta nabywają umiejętności stosowania technik relaksacyjnych i rehabilitacyjnych, pozwalających wykonywać pracę zawodową, nabywają zdolności motywacyjne do przełamywania niechęci do pracy, poczucia nieprzydatności zawodowej, większego zaufania we własne możliwości oraz umiejętności poruszania się po rynku pracy. Każda uczestniczka projektu podczas indywidualnej rozmowy z doradcą zawodowym ma nakreśloną realną drogę dalszego podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego w IPD.   Podczas zajęć z wizażu Amazonki uczą się kreowania własnego wizerunku, zdobywając wiedzę na temat współczesnych trendów ubioru, wizerunku i makijażu. Udział w szkoleniu komputerowym umożliwia nabycie podstawowych umiejętności obsługi komputera, a tym samym zwiększa szanse beneficjentek na rynku pracy.

Wszystkim uczestniczkom życzymy przyjemnej nauki i satysfakcji z własnych dokonań!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego