Dzieci i młodzież rozpoczynają udział w projekcie

2 lipca 2009

W piątek, 26 czerwca, do projektu „Wspólna inicjatywa” dołączyła 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży z sołectwa Jaksice, która wyjechała na pierwszą z trzech zaplanowanych dla nich  wycieczek szkoleniowych

W piątek, 26 czerwca, do projektu „Wspólna inicjatywa” dołączyła 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży z sołectwa Jaksice, która wyjechała na pierwszą z trzech zaplanowanych dla nich  wycieczek szkoleniowych

Program pierwszej wycieczki przewidywał odwiedziny Rogowa, Biskupina, Wenecji oraz Żnina.

O godz. 9.00 młodzież autobusem udała się w podróż, której pierwszym przystankiem była Zurolandia – największy park dinozaurów w Polsce, park, który spełnia marzenia o podróży w czasie. Podczas blisko 3 godzinnego zwiedzania z przewodnikiem, dla młodzieży przeszłość Ziemi stała jak żywa. Na swojej drodze zwiedzający spotkali m.in. wielkiego diplodoka, stanęli  oko w oko z groźnym tyranozaurem, nad głowami zobaczyli pterodaktyle. Spacer po malowniczych okolicach jeziora Rogowskiego zmienił się w niezapomnianą przygodę.

Następnym przystankiem był Rezerwat Archeologiczny znany w Europie jako Polskie Pompeje – Biskupin. Młodzież poznała życie osady Kultury Łużyckiej, sprzed 2.700 lat. Pobyt w Biskupinie dał także możliwość zapoznania się ze sztuką garncarską, kamieniarstwem,  i kowalstwem a także zapoznania się z pracą mincerza wybijającego pierwsze na ziemiach osady monety.

Kolejne atrakcje czekały na uczestników wycieczki w Wenecji. Zwiedzanie pierwszej w Polsce Kolejki Wąskotorowej, zwiedzanie XIV wiecznych ruin zamku Sędziego Kaliskiego Herbu Nałęcz, to główny cel podróży do tej miejscowości.

Ostatni cel podróży to Żnin, – stolica Pałuk. Krótka wycieczka po mieście, a następnie pobyt nad jeziorem, znanym z rozgrywających się co rok mistrzostwach Polski Europy i Świata w sportach motorowodnych.

Końcowym etapem wyjazdu był smaczny obiad, po którym zmęczeni, pełni wrażeń i wiedzy uczestnicy całodziennego wyjazdu wrócili do swoich domów.

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć relację z wycieczki szkoleniowej dzieci i młodzieży z sołectwa Jaksice.


Projekt „Wspólna inicjatywa” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poddziałanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.