„Szkolą się z wizażu dzięki Unii Europejskiej” – czyli mówili o nas…

7 kwietnia 2010

 Wprawdzie Brytyjki dziś obchodzą "dzień bez makijażu", to Polki przekonane są, że atrakcyjny wygląd wzmacnia poczucie wartości i zachęca do działania.


Właśnie dlatego panie z gminy Gniewkowo postanowiły skorzystać z unijnych funduszy i wziąć udział w szkoleniach z wizażu.

Karolina Chabas jest przykładem na to, że pędzel do makijażu może być niczym czarodziejska różdżka dająca wiarę we własne możliwości. Mieszkanka Szadłowic od dwóch lat nie może znaleźć zatrudnienia. Dlatego zgłosiła się na szkolenie z wizażu, zorganizowane na terenie jej gminy. Nauczyła się malować siebie i innych. – Szkolenia pomogły mi w nabraniu pewności siebie i myślę, ze łatwiej będzie mi zdobyć pracę – przyznaje.

Szkolenia mają pomóc mieszkankom gminy Gniewkowo w podniesieniu poziomu aktywności zawodowej i społecznej. Panie odkrywają tajniki kreacji wizerunku, a przy okazji dowiadują, jak zawsze czuć się atrakcyjną.

Równolegle z zajęciami praktycznymi, panie korzystają także z warsztatów psychologiczno-doradczych. Dzięki temu łatwiej odkrywać im swoje piękno.

Panie przyznają, że dzięki pracy ze specjalistami przypomniały sobie nie tylko, że nadzieja ma kolor zielony, ale pozytywniej postrzegają świat.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, przez Fundację Ekspert-Kujawy i Towarzystwo Miłośników Szadłowic.


Maria Sikorska

Powyższy artykuł można było usłyszeć w Telewizji Bydgoskiej, w programie Agroregion, w dniu 4.04.2010 roku. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnego programu !