Dbamy o swoją kadrę. Chcemy szkolić jak najlepiej!

10 grudnia 2012

Image

Dnia 5 grudnia 2012 roku w siedzibie Fundacji Ekspert-Kujawy odbyło się szkolenie wewnętrzne dla wykładowców, szkoleniowców i nauczycieli języków obcych, pracujących lub współpracujących z Fundacją.

Szkolenie trwało cztery godziny i obejmowało następujące bloki tematyczne:

1. Konstrukcja szkolenia, etapy szkolenia, formy tworzenia materiałów szkoleniowych, rodzaje szkoleń, narzędzia trenera i jego strój
  2. Style prowadzenia szkoleń – typy trenerów, podstawowe błędy trenera
  3. „Trudny uczestnik” – jak sobie radzić
  4. Znaczenie ćwiczeń warsztatowych/ praktycznych i umiejętność dawania informacji zwrotnej
  5. Gry i zabawy, przerywniki szkoleniowe, testy.

Celem szkolenia było usystematyzowanie wiedzy na temat szkoleń, uwrażliwienie uczestników na formy przekazu wiedzy oraz zwrócenie uwagi na umiejętne dostosowywanie sposobów przekazu wiedzy i umiejętności do potrzeb oraz wieku uczestników. Ważnymi aspektami poruszanymi w trakcie szkolenia były elementy uatrakcyjniania szkoleń, by stawały się one bardziej atrakcyjne i efektywne dla uczestników.

Każdy blok tematyczny był prowadzony przez innego trenera i z Fundacji Ekspert-Kujawy, co stanowiło element samodoskonalenia warsztatu trenerskiego przez wybranych trenerów.