Trwają zajęcia Fryzjer-stylista w grupie VIII w Inowrocławiu

21 listopada 2011

W ramach projektu „Klub Integracji Społecznej Fundacji Ekspert-Kujawy”, Poddziałanie 7.2.1. „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, trwają zajęcia „Fryzjer-stylista” w grupie VIII w Inowrocławiu.

Uczestniczki projektu podczas szkolenia zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności w zakresie obcinania i stylizacji włosów. Zajęcia obejmują m.in. tematykę: BHP pracy fryzjera; specyfikę pracy fryzjera-stylisty; wiedzę dotyczącą budowy, struktury i rodzaju włosów; diagnozę stanu skóry i włosów; mycie i masaż głowy; omówienie preparatów i zabiegów pielęgnacyjnych; rodzaje aparatów i narzędzi w pracy fryzjera; środki do stylizacji włosów; sposoby modelowania, strzyżenia i stylizacji włosów; dobieranie fryzury do typów urody; metody i techniki farbowania włosów, różne rodzaje uczesań.  Czas szkoleń umila naszym uczestniczkom słodki poczęstunek oraz zimne i ciepłe napoje.
Wszystkim uczestnikom życzymy owocnej nauki i cudownych fryzur!!!
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”