Zakończyły się warsztaty z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy – cykl VII i VIII

19 grudnia 2011

W ramach projektu „ Klub Integracji Społecznej Fundacji Ekspert-Kujawy”, Poddziałanie 7.2.1. „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, zakończyły się warsztaty aktywnego poszukiwania pracy dla dwóch cyklów szkoleniowych (VII i VIII)

W szkoleniu wzięło udział 29 uczestników.  Zakres warsztatów obejmował praktyczną wiedzę na temat efektywnych metod poszukiwania pracy. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób dobrze zaprezentować się w CV i liście motywacyjnym. Mieli okazję poćwiczyć także prawidłowe zachowania  na rozmowie kwalifikacyjnej, pod bacznym okiem jednego z naszych doradców zawodowych. Poznali także możliwości pracy w nowych elastycznych i alternatywnych formach.
Każdy z uczestników odbył również rozmowę motywacyjną z pośrednikiem pracy. Celem rozmowy było zmotywowanie beneficjentów do aktywnego poszukiwania pracy od razu po zakończeniu szkolenia. Pośrednik pracy pomagał uczestnikom w udoskonaleniu przyniesionych przez uczestników dokumentów aplikacyjnych – CV i listu motywacyjnego, a także udostępniał informacje o lokalnym rynku pracy i aktualnych możliwościach zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy!!!

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”